Зе!Банкова. Кого Зеленский назначив в Адміністрацію президента

Ще у статусі кандидата в президенти Володимир Зеленський обіцяв, що коли стане головою держави, то в кадровій політиці не допустить “кумівства”.

Чи перебуває новий президент у родинних зв’язках з кимось зі своєї найближчої команди, даних немає, однак вже перші рішення після входження у головний кабінет на Банковій вказують на те, що при призначеннях дружніх стосунків Зеленський не уник.

Серед людей, які будуть допомагати новому голові держави в канцелярії, його соратники по “Кварталу”, юрист олігарха Ігоря Коломойського та спеціалісти з антикорупційних питань і зовнішньої політики.

“Голос народу” розповідає, кого ж саме Зеленський привів із собою в Адміністрацію президента.

Андрій Богдан, голова Адміністрації президента

 

Андрій Богдан

Є одним із найближчих політичних соратників Володимира Зеленського.

Богдан – відомий столичний адвокат, послугами якого користується, зокрема, олігарх Ігор Коломойський.

У 2015 році Богдан також захищав у судах соратника олігарха Геннадія Корбана.

Із Зеленським адвокат товаришує останні п’ять років.

Жорстка, незговірлива людина, професія якого – “рєшатєль”. У виборчому штабі Зеленського мало хто був у захваті від його людських якостей, проте багато хто віддавав належне його вмінню залагоджувати зовнішні конфлікти та “вирішувати” справи.

У період виборчої кампанії журналісти Голос народу називали адвоката куратором медіа-напрямку офісу Зеленського.

Богдан стверджує, що саме він вмовляв Зеленського піти в президенти.

Богдан далеко не нова людина в українській політиці.

У 2007 році балотувався до парламенту під №93 списку блоку “Наша Україна – Народна самооборона” на чолі з нинішнім генпрокурором Юрієм Луценком, але не пройшов.

Того ж року встиг попрацювати помічником Андрія Портнова, а згодом став заступником міністра юстиції Миколи Оніщука.

У березні 2010 року був призначений заступником міністра Кабінету міністрів – урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики в уряді Миколи Азарова, однак у лютому 2011 року ця посада була ліквідована.

У 2013 році Богдана призначили урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики після відновлення цієї посади.

Саме за роботу на цій посаді у вересні 2014 року він потрапив під закон про люстрацію.

Того ж 2014 року Богдан потрапив у партійний список БПП на дострокових виборах в Раду. Однак стати депутатом йому у 2014-му не судилось.

Богдан отримав шанс знову зайти в Раду у 2016-му. Тоді відбулись переходи низки списочників БПП в уряд та на інші посади. Через це Богдан опинився першим у черзі за списком БПП, і, якби хтось ще пішов у Кабмін, то він би став депутатом від партії Порошенка.

Для того, щоб не пустити Богдана в Раду, коаліція навіть прописала окремий пункт у законі про так звану “партійну диктатуру”. Це положення дозволяло виключати людей зі списку партії уже після виборів. Таким чином БПП зміг викреслити Богдана зі свого передвиборчого списку і в Раду зайшов кандидат, який був наступним за ним.

У зв’язку з люстрацією, Богдан не має права обіймати державні посади впродовж 10 років, що не зупинило Володимира Зеленського від його призначення головою своєї канцелярії.

“Допомогли” Богдану отримати посаду автори закону про державну службу, з якої стараннями колишнього очільника АП Бориса Ложкіна були виведені посади глави АП та його заступників  усі вони формально не є державними службовцями.

Сергій Трофімов, перший заступник глави АП

 

Трофімов – один із найближчих до Зеленського людей. До призначення в АП він працював виконавчим продюсером студії “Квартал 95”. Зоною відповідальності Трофімова було кіновиробництво.

У “Кварталі” він працював з 2005 року. Як зазначалось на старій версії сайту компанії, у розділі “Їх не видно”, Трофімов – “людина, яка будь-якими шляхами добивається свого”.

У передвиборчому штабі Зеленського Трофімов був лідером так званої “групи Кварталу”.

У розслідуванні Бігус.info Сергій фігурував як людина, яка в переписці всередині команди розглядалась як можливий глава АП.

Сергій Шефір, перший помічник президента

 

Земляк, давній друг і бізнес-партнер Зеленського до його обрання в президенти.

Як автор працював з майбутнім главою держави ще з часів КВК, пізніше став співзасновником студії “Квартал 95”.

Разом із рідним братом Борисом писав сценарії для “кварталівських” проектів та продюсував їх.

Шефір – один із найближчих до президента членів Зе!команди, один із лідерів виборчого штабу і один із небагатьох, чию причетність до кампанії Зеленського не приховували від суспільства.

Журналісти Bihus.info, аналізуючи листування соратників Зеленського, зробили висновки, що брати Шефіри очолювали одну з груп впливу – “кварталівську”. Сергій, ймовірно, вирішував у штабі фінансові питання.

Шефіра називали одним із найбільш імовірних кандидатів на посаду голови АП.

Юрій Костюк, заступник глави АП

 

Костюк до призначення був одним зі сценаристів та креативним продюсером серіалу “Слуга народу”. У виборчій команді Зеленського Костюк відповідав за медіа та креатив.

Чим саме Костюк займатиметься в Адміністрації, поки незрозуміло.

Руслан Стефанчук, радник президента, представник президента у Верховній Раді

 

Доктор юридичних наук, проректор з наукової роботи вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України.

У штабі Зеленського Стефанчук був ідеологом виборчої програми кандидата.

До цього він займався виключно науковою діяльністю: працював у Хмельницькому університеті управління та права викладачем, завідувачем кафедри, доцентом, професором, проректором з наукової роботи.

У 2011-2013 працював в Інституті законодавства Верховної Ради України.
З 2014 до 2016 року працював проректором з наукової роботи Національної академії прокуратури України.

У коментарі “Громадському” Стефанчук розповідав, що познайомився із Зеленським ще в студентські роки, коли обоє грали в КВК. “Буквально рік тому ми з ним зідзвонилися. Він сказав: я слідкую за твоїми досягненнями, мені потрібна твоя допомога. Я хочу, щоб ти мені допоміг фахово зрозуміти, як розбудовувати країну. Ми зустрілися і все обговорили”, – говорив Cтефанчук.

В Раді 6-го скликання Стефанчук був помічником на той момент депутата від “НУ-НС” Анатолія Матвієнка.

Також був радником першого віце-прем’єра Степана Кубіва.

Олена Зеркаль, заступниця голови АП

 

В АП куруватиме зовнішньополітичний напрямок.

На дипломатичну службу Зеркаль прийшла у 2014 році, на посаду заступника міністра закордонних справ.

Тоді вона перемогла на конкурсі заступників із питань європейської інтеграції, що проводився майже в усіх міністерствах.

В МЗС Зеркаль координувала виконання Україною вимог ЄС для запровадження безвізового режиму, займалась міжнародними судами України з росіянами – Міжнародним судом ООН у Гаазі, Трибуналом ООН з морського права.

З 2001 по 2013 рік працювала у Мін’юсті на міжнародному напрямку, була у складі переговорних груп щодо вступу до СОТ, щодо Угоди про асоціацію.

За даними “Європейської правди”, в останні роки Зеркаль була, по суті, другою людиною в МЗС – саме вона зазвичай заміняла Клімкіна, коли той був у відрядженнях.

Її найсильнішою стороною називають вміння вести жорсткі переговори, особливо з торговельних питань.

Після публікації указу про призначення Зеркаль заступником глави АП, пізно вночі джерела у команді Зеленського повідомили УП про її відмову від посади. Так само із сайту президента зник текст указу президента щодо призначення.

Руслан Рябошапка, заступник голови АП

 

Юрист, експерт з питань антикорупційної політики.

За кар’єру встиг попрацювати на різних позиціях при Міністерстві юстиції.

Влітку 2010 року Рябошапка очолив новостворене Бюро з питань антикорупційної політики у секретаріаті Кабміну, яке ліквідували трохи більше ніж за рік.

Після цього до жовтня 2013 року працював заступником глави департаменту юридичного забезпечення у Секретаріаті Кабміну Миколи Азарова.

Перед Революцією Гідності переходить на роботу в Transparency International Україна.

Після зміни влади Рябошапка був якийсь час заступником міністра юстиції. Разом з ще одним нинішнім членом команди Зеленського Олександром Данилюком брав участь у розробці закону про створення НАБУ.

У 2016 році Рябошапка був обраний членом Нацагентства з питань запобігання корупції, але через конфлікт з главою НАЗК Наталією Корчак у червні 2017 року подав у відставку.

У команді Зеленського відповідає за антикорупційний напрямок.

Кирило Тимошенко, заступник голови АП

 

Ще одним заступником голови АП став 30-річний медійник Зе!команди.

За фахом він, як і президент, юрист, однак каже, що своє покликання знайшов у телевізійному та кіновиробництві.

Працював журналістом на телебаченні, виконавчим директо­ром департаменту подій компанії “Козирна Карта”, продюсером на кіностудії “FILM.UA” та продюсером з власного виробництва телеканалу “Інтер”.

До призначення – продюсер “GoodMedia Production”. Знімав соціальні ролики на підтримку армії та волонтерів. Крім того, його продакшн-компанія займалась популяризацією уряду Володимира Гройсмана.

За даними журналістів-розслідувачів, саме “GoodMedia” створювала Зеленському відеоконтент, а сам Тимошенко нібито входив у сферу впливу Ігоря Коломойського.

У 2015 році Кирило Тимошенко балотувався до Київради як мажоритарник від партії “УКРОП”, контрольованої Коломойським. Батько президентського соратника – депутат Дніпропетровської облради, теж від “УКРОПу”.

В автобіографії на сайті партії серед своїх досягнень медійник називає документальний фільм “про те, як Дніпропетровськ і команда губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського зупинили сепаратистів”.

Ще одна відома робота “GoodMedia” – компліментарний фільм про нардепа Ігоря Кононенка, одного з найближчих соратників Петра Порошенка.

Донедавна Тимошенко також значився помічником на громадських засадах нардепа Андрія Денисенка – колишнього “укропівця”, який до 2015 року був членом фракції БПП.

Ім’я Денисенка фігурувало у скандалі, коли його помічник застрелив у Волновасі офіцера СБУ. Тоді нібито через контрабанду між правоохоронцями і добровольцями виник конфлікт, і обидві сторони говорили, що намагались зупинити нелегальний трафік горілки.

Андрій Єрмак, помічник президента

 

48-річний продюсер, юрист-міжнародник із більш ніж 20-річним адвокатським стажем.

Освіту здобув у КНУ імені Тараса Шевченка, був засновником і директором “Міжнародної правничої компанії”, яка працює у сфері захисту прав інтелектуальної власності та авторського права.

Його компанія була однією з перших, що взяла на себе системний юридичний супровід телеканалів, теле- і медійних груп , кіно- і телепродакшн компаній, кінодистриб’юторів, мейджорів, передусім Інтер Медіа Груп, Disney, Pixar, Universal.

Єрмак також очолював правління ГО “Асоціація підприємців міста Києва”.

Одночасно з цим Єрмак є засновником Garnet International Media Group, продюсував стрічки “Правила бою” та “Межа”.

Згідно з даними сайту “Посіпаки”, впродовж 5-7 скликань Ради був помічником у нардепа від “Партії регіонів” Ельбруса Тедеєва.

Михайло Федоров, радник президента

 

Федоров був творцем мережі “власних медіа” кандидата Зеленського. Саме він відповідав за створення і просування каналів у всіх соцмережах: YouTube, Instagram та Facebook, Telegram.

До того Федоров займався власним бізнесом.

Федорова призначено радником поза штатом, що, фактично, відповідає його більш раннім заявам в інтерв’ю Голос народу про те, що він не планує йти в політику.

Під час виборів відзначився тим, що з порівняно невеликим бюджетом зумів організувати якісну діджитал-кампанію, завдяки якій в тому числі Зеленський значно переважав конкурентів у роботі з соцмережами.
Джерело: УП

62 thoughts on “Зе!Банкова. Кого Зеленский назначив в Адміністрацію президента

 1. Hi there! This post couldn’t be written any better! Going through this article
  reminds me of my previous roommate! He constantly kept talking
  about this. I will forward this post to him. Fairly certain he’s going to have a great read.
  Many thanks for sharing!

 2. It’s the best time to make some plans for the future and it is time to be happy.
  I’ve read this post and if I could I wish
  to suggest you few interesting things or tips. Perhaps
  you can write next articles referring to this article.
  I wish to read more things about it!

 3. Howdy just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the images aren’t loading properly.
  I’m not sure why but I think its a linking issue.
  I’ve tried it in two different web browsers and both show the same results.

 4. Hey would you mind letting me know which webhost you’re utilizing?
  I’ve loaded your blog in 3 different internet browsers and I
  must say this blog loads a lot faster then most.
  Can you suggest a good hosting provider at a honest price?
  Kudos, I appreciate it!

 5. Oh my goodness! Amazing article dude! Many thanks, However I am encountering
  troubles with your RSS. I don’t understand why I can’t subscribe to it.

  Is there anybody having identical RSS problems?
  Anybody who knows the answer can you kindly respond?
  Thanx!!

 6. Thank you a lot for sharing this with all people you actually recognise what you are talking approximately!
  Bookmarked. Kindly additionally visit my site =).
  We can have a link exchange agreement among us

 7. Oh my goodness! Awesome article dude! Thanks, However I am encountering difficulties with your RSS.

  I don’t know why I am unable to subscribe to it. Is there anybody getting similar RSS problems?
  Anybody who knows the answer can you kindly respond? Thanx!!

 8. Hi there! This article could not be written any better! Reading through this
  article reminds me of my previous roommate! He constantly kept
  talking about this. I most certainly will forward this post to him.
  Fairly certain he will have a very good read. Thanks for sharing!

 9. Attractive component of content. I just stumbled upon your blog and in accession capital to
  assert that I acquire actually enjoyed account your weblog
  posts. Any way I will be subscribing on your augment and even I fulfillment you get right of
  entry to consistently rapidly.

 10. Can I just say what a comfort to find someone who actually knows what they are talking about on the net.
  You certainly realize how to bring a problem to light and make it important.
  More people should check this out and understand this
  side of the story. I was surprised that you’re not
  more popular because you most certainly possess the gift.

 11. An interesting discussion is definitely worth comment.
  I believe that you should write more about this subject matter, it may not be a
  taboo matter but typically people don’t discuss such subjects.
  To the next! Cheers!!

 12. May I simply say what a relief to find someone that really understands what they are talking about over the internet.
  You definitely understand how to bring a problem to light and make it important.
  More and more people ought to look at this and understand this side of
  your story. I can’t believe you are not more popular given that you certainly have the gift.

 13. Pretty portion of content. I simply stumbled upon your website and in accession capital to assert that I acquire actually loved account your blog posts.
  Anyway I will be subscribing on your augment or even I achievement you get admission to constantly fast.

 14. Hey this is kinda of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or
  if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding skills so I wanted to get advice from someone with experience.
  Any help would be greatly appreciated!

 15. Hello everybody, here every one is sharing such knowledge, thus it’s good to read this blog, and I used to pay a visit this website everyday.
  natalielise pof

 16. I must thank you for the efforts you have put
  in writing this site. I am hoping to see the same high-grade blog
  posts from you in the future as well. In truth,
  your creative writing abilities has inspired me to get my own, personal website now 😉

 17. I do not even know the way I finished up right here, however
  I assumed this post was great. I do not recognise
  who you might be but certainly you’re going to a well-known blogger should you
  are not already. Cheers!

 18. Very good blog! Do you have any suggestions for aspiring writers?
  I’m planning to start my own site soon but I’m a little lost on everything.
  Would you advise starting with a free platform like WordPress or go for
  a paid option? There are so many options out there that I’m completely overwhelmed ..
  Any tips? Thanks a lot!

 19. Unquestionably believe that which you stated. Your favorite
  reason seemed to be on the net the simplest thing to be aware of.
  I say to you, I certainly get irked while
  people think about worries that they just do not know
  about. You managed to hit the nail upon the top and defined out the whole thing without
  having side-effects , people can take a signal.
  Will probably be back to get more. Thanks natalielise pof

 20. My coder is trying to convince me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of the costs.
  But he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPress on numerous
  websites for about a year and am anxious about switching to another platform.

  I have heard fantastic things about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my wordpress content into it?

  Any help would be greatly appreciated!

 21. I really love your website.. Pleasant colors & theme.
  Did you create this site yourself? Please reply back as I’m planning to create my very own blog and would love to know
  where you got this from or exactly what the theme is called.
  Thank you!

 22. Great beat ! I would like to apprentice while you amend your web
  site, how can i subscribe for a blog website?

  The account aided me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of
  this your broadcast offered bright clear concept

 23. I do agree with all the ideas you have offered for your post.
  They are very convincing and can certainly work. Still, the
  posts are too brief for novices. Could you
  please extend them a bit from subsequent time?
  Thank you for the post.

 24. Hello would you mind stating which blog platform you’re
  working with? I’m going to start my own blog soon but I’m having a
  difficult time making a decision between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
  The reason I ask is because your layout seems different
  then most blogs and I’m looking for something unique.
  P.S Apologies for being off-topic but I had to ask!

 25. Good day! This is kind of off topic but I need
  some help from an established blog. Is it difficult to set
  up your own blog? I’m not very techincal but I can figure
  things out pretty quick. I’m thinking about creating my own but I’m not sure where
  to begin. Do you have any points or suggestions? Thanks

 26. Hey! This post couldn’t be written any better!
  Reading through this post reminds me of my old room mate!
  He always kept talking about this. I will forward this
  page to him. Pretty sure he will have a good read. Thanks for
  sharing!

 27. I loved as much as you’ll receive carried out right here. The
  sketch is attractive, your authored subject matter stylish.
  nonetheless, you command get bought an nervousness over that you wish
  be delivering the following. unwell unquestionably come
  more formerly again as exactly the same nearly very often inside case
  you shield this increase.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *